BISI’NİN KARMA TÜRK-İNGİLİZ MÜFREDATI SUNAN YENİ OKULUNA HOŞGELDİNİZ

Rehber İlkelerimizde de belirtildiği üzere öğrencilerimize, kültürel farklılığı önemseyen bir çevre için imkan sağlamaktayız; 40 farklı ulustan öğrencilerimiz ile birlikte Rehber İlkelerimizi günlük şekilde yaşamaktayız. Aile sıcaklığına sahip, misafirperver ve dostane bir okul olmakla beraber, tüm öğrencilerimizi, destek personelimizi, okulumuzu ve velilerimizi BISI Topluluğu’nun bir parçası olarak görmekteyiz. Amacımız, öğrencilerimizin tüm akademik potansiyellerine ulaşmalarını, hayat boyu öğrenen ve 21. yüzyılın küresel toplumunda sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Öğrencilerimiz, özgünleştirilmiş Türk-İngiliz karma müfredatı ile eğitim almaktadırlar. Öyle ki İngilizce’yi çok düşük seviyede bilen veya hiç bilmeyen öğrencilere eğitim verme konusunda oldukça tecrübeli bir okuluz. Bu doğrultuda, öğrencilerimizin mümkün olan en kısa sürede müfredatı takip edecek seviyeye yetişmelerini sağlamak amacıyla, ihtiyacı olan öğrencilerimiz için İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) programı yürütmekteyiz.

BISI ailesi olarak, Okul Aile Birliğimiz ile güçlü bir ilişkiye sahip olmaktan memnuniyet duyuyoruz ve çocuklarımız için süreklilik çerçevesinde, geliştirici, farklı alanlara yönelik faaliyet planlamaları için ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Bu doğrultuda akademik yıl içerisinde Uluslararası Gün, Cadılar Bayramı, ihtiyacı olan bir kuruma yardım günü, muhteşem Eğlence Günü ve yıl boyu süren Pazar Günü Sporları gibi özel eğlence ve kültürel etkinlikler düzenlemekteyiz. Okul Aile Birliği ise okulumuzu herkes için daha güzel bir yer yapmak amacıyla yıl boyu yorulmadan çalışmaktadır.

Okulumuza yaptığınız ilk ziyaretten itibaren, amacımız hoş karşılanmanızı ve kendinizi topluluğumuzun bir parçası olarak hissetmenizi ve çocuklarınız için yapabileceklerimiz konusunda bizlerle çekinmeden iletişime geçmenizi sağlamaktır.

Gelin ve BISI Topluluğu’na katılın.

REHBER İLKELERİMİZ
Vizyon ve Misyon

The British International School İstanbul, uluslararası çevreye karşı duyarlılık ve kültürel farklılığa yönelik teşvik sağlamaktadır. Öğrencilerimiz, sahip oldukları akademik potansiyelin tamamına ulaşmakta, hayat boyu öğrenen ve küresel toplumda sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmektedirler.

Milletlerarası Dayanışma ve İşbirliği/Kültürler Arası Olmanın Tanımları

Amacımız toplumumuz içerisinde anlayışı ve karşılıklı saygıyı geliştirmek, diğer ulusların değerlerini ve kültürlerini tanımaktır. Sahip olduğumuz milletlerarası dayanışma ve işbirliği anlayışımızın, daha iyi bir öğrenme, diğer uluslarla ve kültürlerle karşılıklı anlayış ve saygı bağı geliştiren, hoşgörü ve farklılıklardan doğan çeşitliliğin daha verimli bir ortam sağladığına inanıyoruz.

Felsefe

Vizyonumuz ve Misyonumuz Rehberliğinde kendimizi:

 • Öğrencilerimizi ilham verici bir ortamda, mümkün olan en yüksek akademik stadartlara göre eğitmeye,
 • Paylaşılan insanlığı ve kültürel çeşitliliği kutlayarak, öğrencilerimizi, daha barış ve huzur dolu bir dünya yaratacak dünya vatandaşları olarak yetiştirmeye,
 • Öğrencilerimizin saygı, hoşgörü, dürüstlük ve merhamet duygularına sahip olmalarını sağlamaya ve özgüvenlerini arttırmaya ve her birini sorumluluk sahibi şekilde risk alan bireyler olmaya teşvik etmeye,
 • Öğrencilerimizi, hayatları boyunca uyum sağlayabilen, reflektif ve sorgulayan bireyler olmaları yönünde eğitmeye,
 • Her bir öğrencimizin sosyal, fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarının bilincinde olmaya ve stabil ve ilgili bir öğrenme ortamı sağlamak için aileleri ile ortak çalışmaya,
 • Her bir öğrencimizin, en geniş ölçüde yaratıcılığını kullanması için ilham duygusu uyandırmaya ve hem estetik hem de ahlaki açıdan insan ruhunu geliştirmeye,
 • Öğrencilerimizi, hem kendi toplumlarında hem de uluslararası çevrede saygılı, bilgili ve ilgili bireyler olarak yetiştirmeye,
 • Küresel çevreye karşı bilinçli ve sorumluluk sahibi olarak yetişmeleri için onları teşvik etmeye adadık.
Hedeflerimiz

Bizler kendimizi:

 • Mükemmel ulusal ve uluslararası eğitim programları, uyarlanmış İngiliz Ulusal Müfredatı’ndan Uluslararası Genel Ortaöğretim Sertifikası’na ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı sunmaya,
 • Öğrencilerimizin potansiyellerini fark etmeleri için onları zorlamaya,
 • Kültürel çeşitliliği taktir ve tebrik etmeye,
 • Okulumuz topluluğu ve İstanbul’daki uluslararası topluluk için müfredata ek aktiveteler sunmaya,
 • Topluluk içerisinde açık ve etkili iletişimi desteklemeye,
 • Okulda, yerel ve küresel topluluklarda etkin şekilde yer almayı teşvik etmeye,
 • Öğrencilerimizi, bağımsız düşünen ve hayat boyu öğrenen bireyler olmaları için hazırlamaya,
 • Sürekli gelişim için gayret göstermeye,
 • Uluslararası kurum ve kuruluşlardan akreditasyon edinmeye adadık.
EĞİTİM SİSTEMİMİZ
Vasıflı Öğretmenler
Tüm sınıf öğretmenlerimiz, ana dili İgilizce olan ya da akıcı İngilizce’ye sahip, alanında vasıflı öğretmenlerdir. Öğrenciler İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) derslerini, vasıflı ve ana dili İngilizce olan öğretmenlerden alırlar.
Anaokulu’ndan İlkokul Üçüncü Sınıfa Kadarki Müfredat Hakkında Bilgi

Anaokulu ve Anasınıfı Müfredatı

Anaokulu ve anasınıfı yaş grubundaki öğrenciler, İngiliz Ulusal Müfredatı’nın bir dalı olan Temel Öğretim Aşama Programı (EYFS) müfredatını takip edeceklerdir. Temel Öğretim Aşama Programı sınıflarımıza, 3 ila 5 yaş arası öğrencileri kabul etmekteyiz. Gün boyu olan programımız mevcuttur. Öğrenciler, karma İngiliz ve Türk programında eğitim alacaklardır. Müfredat yedi öğretim alanından oluşmaktadır: Kişisel, Sosyal ve Duygusal Gelişim, İletişim Gelişimi, Dil ve Edebiyat Gelişimi, Matematiksel Gelişim, Dünya Hakkında Bilgilenme, Yaratıcılık Gelişimi ve Fiziksel Gelişim.

 

İlkokul Müfredatı

İlkokul programımıza bu yıl 5 ila 8 yaş arası öğrencileri kabul etmekteyiz. İngiliz Ulusal Müfredatı, öğrenciler için yüksek oranda başarı sağlayan ve tüm geleneksel disiplinleri, Bilişim ve İletişim Teknolojileri, Müzik, Resim ve Spor da dahil olmak üzere, kapsayan ve dünya genelinde saygı gören, özgün bir programdır. Öğrenciler, karma Türk ve İngiliz programı dahilinde, Türk müfredatı zorunlu derslerini kapsayan bir program ile eğitim alacaklardır. Öğrenciler, her hafta Bilişim ve İletişim Teknolojileri, Müzik ile Beden Eğitimi için branş öğretmenlerinden ders alacaklardır. Bu karma müfredat, öğrencilere ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilmiş öğrenme desteği vermektedir ve her öğrenci sahip olduğu tüm potansiyele ulaşması konusunda teşvik etmektedir.

Çocuğum İlkokul İkinci Sınıfı Bitirdikten Sonra Ne Olacak?
2017-2018 eğitim-öğretim yılında anaokulu, anasınıfı, ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerini kayıt ederek başlıyoruz. İlerleyen zamanda, öğrencilerimizi çift diploma almaları yoluna taşıyacak Ortaokul ve Lise kademelerini de açıyor olacağız ve öğrencilerimiz, eğitimlerine Zekeriyaköy Kampüsü’müzde devam ediyor olacaklar.
Uluslararası Bakalorya Diploması
16 ile 18 yaş arası öğrencilerimize, ve dünya genelindeki üniversiteler tarafından kabul edilen Uluslararası Bakalorya Diploma Programı sunuyor olacağız. Üniversite eğitimine Türkiye’deki üniversitelerde devam etmek isteyen öğrencilerimiz için ise gerekli diploma ve sınav yolu açık olacak.
NEDEN BISI?
Tecrübemiz

BISI 25 yıldır öğrencilere öğretim veren bir kurumdur ve tarafımızca (Pdi-Er) 2000 yılından süregelen bir geçmişimiz var. BISI uluslararası eğitim kalitesine ek olarak uzun yıllardır var olmanın getirdiği tecrübeye, seçkin lokal ve yabancı öğretmenlerden oluşan eğitim öğretim kadrosuna ve istikrarlı bir Yönetim Kurulu’na sahip bir kurumdur.

Ortak Müfredat

Öğrenciler, eğitimlerini Türk ve İngiliz karma müfredatı kapsamında alacaklardır. Öğrencilere tüm alanlarda eğitim verilecektir; Matematik, Fen, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilimler ve Dil dersleri gibi akademik alanlarda ve daha yaratıcı olan Beden Eğitimi, Müzik, Resim , Tasarım ve Teknoloji ve Bilgisayar alanlarında.

Karma/Ortak Tesisler

Öğrenciler, Botanik Bahçe’deki tüm oyun saatlerini ve yemekhanedeki, kantindeki yemek saatlerini uluslarlarası öğrenciler ile ortak alanda geçireceklerdir.

 

Öğrenciler eğitimlerini, Belgrad Ormanı yakınındaki, Karadeniz’e yalnızca 4 km uzaklıkta olan Zekeriyaköy Kampüsü’müzde alacaklardır. Zekeriyaköy Kampüsü’müz, 4 ana binadan, gerekli ekipmanlara sahip spor salonundan, iki kütüphaneden, üç Apple bilgisayar laboratuarından ve 6 fen laboratuarından oluşan, 3 adet kapalı spor salonuna, her mevsime uygun spor sahalarına, basketbol/tenis kortuna ve açık ve kapalı yüzme havuzuna, güvenli yer zeminine sahip oyun alanlarına, Botanik Bahçe’ye, amfitiyatroya ve 210 kişilik bir modern okul tiyatrosuna sahip bir kampüstür.

Kişiselleştirilmiş Öğrenim

2017 yılı için okulumuza anasınıfı, anaokulu, ilkokul 1 ve 2 (3-8 yaş arası) öğrencilerini kabul etmekteyiz. Her öğrencinin, sahip olduğu tüm bireysel potansiyele ulaşmasını sağlamak için, öğrenciler düşük öğrenci sayısına ve yüksek öğretmen/öğrenci katsayısına sahip sınıflarda eğitim almaktadır.

Müfredata Ek Aktiveteler

Öğrencilere, uluslararası öğrenciler ile karma şekilde yararlanacakları müfredata ek, okul sonrası kulüpleri (spor, resim, müzik), Pazar Günleri Spor Kulüpleri, Spor Günleri ve tiyatro performansları gibi aktiviteler sunulmaktadır.

Güvenlik

BISI, öğrencilerinin güvenliğine yüksek düzeyde önem vermektedir ve güvenlik tedbirleri okulumuzun en önem verdiği konulardan biridir. BISI olarak, iki kampüsümüz için de, okulumuz topluluğunu korumak için gerekli tüm önlemleri aldığımızdan emin olmak adına konsolosluklar ve bu alandaki üçüncü şahıs bilir kişiler ile çalışmaktayız.

ib
acretited
University
neasac
cobis